5, 6, 7, 8, 9

Recenzja #48. NASZA MAMA CZARODZIEJKA

Tekst: Joanna Papuzińska
Ilustracja: Ewa Poklewska – Koziełło
Wydawnictwo
: Literatura
Okładka: Gruba
Wiek dziecka: 5- 9 lat 

No nie… znowu wyciągam książki sprzed lat. Muszę z tym skończyć 😀

„Nasza mama czarodziejka” to zbiór 8 opowiadań o mamie, która co rusz kogoś ratuje. A to olbrzyma, który wcale nie chciał być duży, a to sosnę, która zgubiła cień, dinozaura, który zabłądził pomiędzy epokami czy księżyc, który ułamał sobie rożek. Pomysłowość i niespotykana zaradność mamy, ale również jej ogromna wrażliwość na potrzeby innych sprawiają, że w magiczny sposób radzi sobie ze wszystkimi problemami. A przychodzi jej to nadzwyczaj naturalnie!  Kiedy mała czarna chmurka grozi potężną burzą, bez zastanowienia zakasa rękawy i pierze ją do czysta, a gdy jej dzieciom smutno, bo olbrzym zabrał im piłkę, z wielką odwagą biegnie ją odzyskać. Ale to tak naprawdę książka o każdej mamie! Oj, kto jak kto, ale mamy potrafią czarować.

Joanna Papuzińska w jednym z wywiadów wyraziła obawy, czy ta książka jest nadal wystarczająco aktualna, aby figurować na liście lektur szkolnych. Teraz gdy jestem na świeżo po przypomnieniu sobie jej treści jestem pewna, że chcę aby między innymi takie książki czytały nasze dzieci. Odrobina czarów, tajemniczości, same pomysłowe historie i wyważona dawka dobrego humoru. Jest naprawdę dobrze!

Wróćcie z dziećmi do tej książki, nie czekajcie aż wezwie je do tego szkoła 🙂

IMG_5346IMG_5347IMG_5348IMG_5349IMG_5350IMG_5351IMG_5352IMG_5353IMG_5354IMG_5355IMG_5356

Spodobał Cię ten wpis? Bardzo się cieszę ❤ Będzie mi miło jeśli pomożesz mi dotrzeć do większej liczby czytalskich i polubisz go, skomentujesz lub udostępnisz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s