3, 4, 5, 6

Recenzja #61. DUSIA I PSINEK ŚWINEK. PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Tekst: Justyna Bednarek
Ilustracje: Marta Kurczewska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wiek dziecka: 3-6 lat

Razem z poniedziałkiem, wracam do Was z książką mogącą wspomóc proces adaptacji dziecka do przedszkola.
Przed Dusiła bardzo ważny dzień w życiu każdego dziecka: pierwszy dzień w przedszkolu. Widzi ten dzień w nieco ciemnych barwach, stąd pomysł mamy, że uszyje jej przytulankę. Na drodze nieporozumienia zamiast psiaka tworzy prosiaka 🙂 i tak powstał Psinek-Świnek 🙂

Dalsza część książki to opis dnia w przedszkolu z najważniejszymi jego punktami. Dusia jeszcze przed wejściem do sali uważnie obserwuje wszystko dookoła i wydaje jej się to dziwne. A najdziwniejsze są inne dzieci! Gryzą, wchodzą na krzesła, boją się masła! Zgroza! Pragnę tu zaznaczyć, że to bardzo ważny aspekt tej książki. Przygotowuje dziecko na to, że w przedszkolu może spotkać, a właściwie prawie na pewno spotka się z przeróżnymi zachowaniami.
Ale później wszystko zaczyna się jakoś układać. Wyjście na podwórko, obiad, wspólna zabawa… Nawet leżakowanie nie jest takie złe! 🙂 I pomimo kanapek z twarożkiem na podwieczorek, za którymi ani dziewczynka ani Psinek- Świnek nie przepadają, Dusia decyduje, że nazajutrz jednak tu wróci.

Książka zawiera także element bajkowości i to nie tylko dlatego, że tytułowy pluszowy bohater potrafi mówić, ale także przeżywa wyjątkowe przygody podczas pobytu w czerwonym czajniku, podczas gdy dzieci bawią się na zewnątrz przedszkola.
Kochani, choć nieco się dziś rozpisałam, mam nadzieję, że przekonałam Was do sięgnięcia po tę książkę, bo warto 🙂 choć mam wrażenie, że z racji tytułowej bohaterki bardziej przypadnie do gustu dziewczynkom 👧🏻

IMG_5863IMG_5872IMG_5861IMG_5867IMG_5855IMG_5858IMG_5873IMG_5856IMG_5871IMG_5868

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s